"Voda je dar‚ ale čistá voda liek."

Zásobník pitnej vody

Zásobník pitnej vody vhodný najmä do kancelárií, nemocníc, hotelov, škôl, obchodov a podobne. Je navrhnutý na výrobu až 240 litrov filtrovanej pitnej vody denne a to 7 dní v týždni. Najväčšou výhodou je však to, že nepotrebuje žiadne nezdravé, nepraktické a nákladné dopĺňanie barelov, teda nádrží na vodu. Systém sa teda napája priamo na prívod vody.

Vstavaný systém filtrácie vody pomocou reverznej osmózy, cez ktorý voda najprv prejde cez mechanické filtre, ktoré z vody odstránia veľké sedimenty. Následne voda putuje do filtračných uhlikových kaziet, ktorévodu zbavia škodlivého chlóru a ďalších organických zlúčenín. Táto vložka je vyrobená zo špeciálnych kokosových škrupín, vďaka čomu výrazne zlepší chuť a vôňu vody.

Posledný stupeň filtrácie je už samotná osmotická membrána, ktorá sa stará o to aby do vody neprenikli škodlivé baktérie a vírusy, prípadne ťažké kovy a iné zdraviu škodlivé zvyšky prvkov vo vode. Membrána s priepustnosťou 0,0001 mikrometra ďalej neprepustí už nič škodlivé, čo sa vo vode nachádza. Týmto stupňom sa voda stane naozaj čistou a najvhodnejšou na pitie, varenie.

Spoznajte teda už konečne pravú chuť vášho obĺúbeného čaju, prípadne kávy. :)

Výdajník vody je vybavený aj tlakovým čerpadlom, ktoré je potrebné v prípade, že vstupný tlak vody klesá pod 2,8 bar.

Systém ponúka 3 kohútiky, resp. tlačítka:

  • Jeden je takzvaný "Room", čiže tlačítko pre vodu izbovej teploty. Táto teplota je presne taká ako je teplota vstupnej vody, resp. vody v zásobníku. Čiže táto voda sa nijak dodatočne nezohrieva ani nechladí.
  • Ďalším je tlačitko "Cold", z tohto kohútiku vyteká studená voda, ktorá je chladená v systéme zásobníku. Je možné si túto hodnotu nastaviť od 4°C do 12°C.
  • Poslednou možnosťou výberu vody je tlačítko "Hot", tu podľa nastavenia potečie horúca voda v rozmedzí od 85°C do 100°C.